Czy książki erotyczne w Polsce są tak popularne jak w Wielkiej Brytanii?

Nie ma chyba osoby, która czytałaby książki i choć raz nie usłyszała o „Pięćdziesięciu twarzach Greya” autorstwa E.L.James! Książka zrobiła prawdziwą furorę, a kontynuacje losów Anastasi Steel i Christiana Greya śledziły kobiety na całym świecie. Szaleństwo, które ogarnęło czytelniczki spowodowało, że zaczęto wydawać coraz więcej książek erotycznych, które rozbudzały zmysły i zachęcały kobiety do mówienia o swojej seksualności głośno.

książki erotyczneRównież w Polsce ten brytyjski bestseller wywołał lawinę komentarzy. Od kilku lat regularnie wydawane są nowe powieści o tematyce erotyki, choć rodzimych autorów jest mało, a książki przechodzą bez większego rozgłosu. W Wielkiej Brytanii książki erotyczne mają o wiele większy rynek, choć i w Polsce pojawiło się co najmniej kilka interesujących pozycji. Jedno z wydawnictw wydało całą serię bestsellerów erotycznych, które umożliwiły zapoznanie się polskim odbiorcom z najbardziej poczytnymi autorami tego rodzaju książek, dostępnych w https://rewolucja.co.uk/ksiazki/literatura/erotyka.

Coraz więcej książek kierowanych do kobiet ociera się o erotykę – często są to książki mroczne z kryminalnymi wątkami, którym jednak nie brakuje śmiałych opisów, często o wiele bardziej dosłownych niż w cyklu o Greyu, który skądinąd często spotykał się z zarzutami o dosyć ubogie słownictwo.

Zmysłowe opisy z nutką pikanterii, ale również ukazywania satysfakcji z uprawiania różnych rodzajów seksu – również tych bardziej odważnych, zdobyły wielu entuzjastów. Choć w Wielkiej Brytanii w księgarniach znajdziemy o wiele więcej „śmiałych” książek i w Polsce można zaobserwować wydawnictwa publikujące książki erotyczne. Choć w większości są to tłumaczenia, polski czytelnik ma szanse być na bieżąco z najbardziej znanymi powieściami, a temat erotyki choć nadal wiąże się z tabu pozwala na rozbudzenie swoich zmysłów.