Dekoracyjna innowacyjność w kuchni – formy silikonowe

Elastyczne i kolorowe formy silikonowe mogą wzbudzać kontrowersje, jednak są tylko efektem postępu technologicznego, który nie omija również cukiernictwa. Jako alternatywa dla tradycyjnych akcesoriów, są warte uwagi nie tylko ze względu na bogactwo kształtów i walory dekoracyjne.

Dlaczego warto wybrać formy silikonowe?

Unikatowe i ozdobne wzory foremek silikonowych pozwalają na tworzenie deserów niczym nie różniących się od wypieków najlepszych cukierni. Elastyczna forma nada ciastom pożądany kształt, co zwalnia cukiernika-amatora z wymogu posiadania doskonałych zdolności plastycznych. Akcesoria silikonowe bardzo łatwo się czyści z pozostałości nawet najtłustszych kremów i zbytnio przyrumienionych ciast. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na żmudne szorowanie.

Foremka silikonowa, którą kupimy m.in. online na Polmarkus.com.pl, doskonale sprawdza się także w mrożeniu, gdyż są wykonane z materiałów odpornych na temperatury od -60 do 230 stopni Celsjusza. Umożliwią przygotowanie jednoporcjowych tortów i deserów musowych. Foremki cechują się, utrzymująca się przez lata intensywnego użytkowania, elastycznością, zapewniającą łatwość wyjmowania końcowego wyrobu. Ogromną zaleta silikonu jest brak zapachu i smaku, co sprawia, że żadne niepożądane aromaty nie pojawią się w czasie pieczenia i mrożenia. 

Bezpieczeństwo form silikonowych do pieczenia

Producenci form silikonowych zapewniają, że ich produkty są wykonane z materiałów najwyższej jakości, których neutralność dla zdrowia była weryfikowana wieloma testami. Zarówno ekstremalnie niskie, jak i bardzo wysokie temperatury nie powodują wydzielania szkodliwych substancji chemicznych, mogących negatywnie wpływać na organizm. Silikon jest bezpieczny również dla alergików. Jednak zawsze powinno zaopatrywać się w formy silikonowe do pieczenia u sprawdzonych producentów, którzy umieszczają na etykietach informacje o ateście do kontaktu z żywnością, składzie i sposobie użytkowania, w tym o zakresie temperatur. 

Jak właściwie używać foremek silikonowych?

Formy silikonowe przeznaczone do pieczenia i mrożenia. Można je myć w zmywarce, choć nie należy w tym celu stosować silnych detergentów. 

Przechowywanie form silikonowych nie wymaga wiele miejsca, produkty są bardzo odporne na odkształcenia i mogą być przechowywane złożone lub zwinięte.