Dla pasjonatów rękodzieła, czyli dziurkacze ozdobne

Tradycyjny dziurkacz ma dość skromne zastosowanie. Służy przede wszystkim wykonaniu niedużych otworów, które pozwolą pojedyncze kartki umieścić w praktycznym segregatorze. Od kiedy pojawiły się dziurkacze ozdobne, rozszerzyło się również ich użycie.

Zastosowanie dziurkaczy ozdobnych

dziurkacze ozdobne

Bardzo szybko stały się ulubionym i bardzo praktycznym narzędziem dla wszystkich, którzy pasjonują się różnego rodzaju rękodziełem. Dzięki nim sprawnie i szybko wykroi się z papieru czy tektury precyzyjne i oryginalne kształty. Kiedyś trzeba było do tego celu używać nożyczek, a i tak efekt nie zawsze był zadowalający. Obecnie dzięki tym prostym urządzeniom biurowym wyczaruje się w krótkim czasie dowolną ilość miniaturowych kształtów, które można wykorzystać do ozdabiania rękodzieła.

Z dziurkaczy korzystają dzieci, które przygotowują prace na zajęcia techniczne i plastyczne, rękodzielnicy oraz pasjonaci takich technik jak scrapbooking. Wyciętymi kształtami ozdabia się pudełka, albumy, książki, zaproszenia oraz wiele innych drobiazgów i przedmiotów codziennego użytku.

Jakie kształty powstaną dzięki dziurkaczom ozdobnym?

Wśród tych poręcznych urządzeń biurowych można wyróżnić takie jak:

  • brzegowe,
  • narożnikowe.

Oznacza to, że określony kształt wytnie się w kilku miejscach kartki papieru, np. na brzegu lub rogu. Tanie dziurkacze ozdobne wytną różne kształty oraz w różnych rozmiarach. Może to być maleńkie serduszko lub ozdobny wzorek, którym urozmaicimy brzeg zaproszenia. Pod względem tematycznym są bardzo zróżnicowane, a to oznacza, że dostosujemy je do każdej okoliczności.

Dziurkacze ozdobne – kup online!