Dzieci nadal marzą o gadżetach z Harrego Pottera

Seria siedmiu powieści fantasy i nakręconych na ich podstawie filmów bije wszelkie rekordy popularności. Ich autorka, brytyjska pisarka J.K.Rowling tworzyła je w latach 1997 – 2007. Pisała je właściwie na zamówienie społeczne, gdy pierwsza część zaangażowała połowę populacji w wieku dziecięco-szkolnym.

Cykl o nastoletnim czarodzieju i jego przyjaciołach wprowadził czytelników w świat magii, istniejący równolegle ze światem mugolskim, niemagicznym. Główny bohater – Harry Potter, na stronach powieści i klatkach filmu, walczy ze swoim największym wrogiem, Sami Wiecie z Kim. Jednocześnie z powieściami i filmami rozwijał się rynek sprzedaży rzeczy z Harrego Pottera.

Przedmiot marzeń dzieci, czyli gadżety Harry Potter

Harry Potter akcesoria to ogromny rynek rzeczy z Harrego Pottera dostępnych w wybranych sklepach. Pierwotnie były to księgarnie sprzedające książki z tej serii, gdzie półki z gadżetami Harrego Pottera rozrastały się z prędkością światła. Na całym świecie dzieci czarowały się różdżkami, machały pelerynami i chowały za czapkę i pelerynę niewidką. Młodzi czytelnicy jednym tchem potrafili wymienić wszystkich bohaterów książek, tych dobrych i tych złych.

Bakcyla połknęli również rodzice, którzy z rzadką w takich okolicznościach  przyjemnością stali w kolejkach po bilety, a po obejrzeniu filmu grzecznie kupowali dzieciom Harry Potter akcesoria, by mogli oni uczestniczyć w dostępnym już świecie magii.  

Filmy z Harrym Potterem wyzwoliły ogromną siłę naśladowczą. Jak grzyby po deszczu pojawiały się książki-klony i filmy-kopie. Jednak Harry Potter jest jeden, dokładnie opisany w powieściach i wiernie pokazany w filmach. Od pierwszej części cyklu minęło już wiele lat, a zarówno powieść jak i pragnienie posiadania gadżetów Harrego Pottera nie mija.