Jak odstraszyć kleszcza?

Spacery po lesie to jedna z ciekawszych rozrywek w okresie letnim, kiedy to pogoda mocno sprzyja by wyjść z domu. Właściciele psów starają się korzystać z tej pogody i zabierać na wspólną przechadzkę pieski, które muszą się raz na czas wybiegać. Jak wiadomo w lecie owady mają się świetnie i starają się utrudniać nam życie. Warto się jednak nie dawać i postarać się je przechytrzyć dzięki posiadanej przez człowieka wiedzy.

Sposób na kleszcze

obroża przeciw pchłom

Kleszcze to pajęczaki, które działają na zasadzie węchu i starają się podczas nadarzającej się okazji wbić w skórę człowieka, psa, a także wielu innych zwierzaków. Obroża na kleszcze to produkt, który został przygotowany przede wszystkim z myślą o psach i ich bezpieczeństwie. Możemy ją zakupić i założyć na szyje psa, który często przebywa na łonie natury i ma okazję z nią obcować. Obroża na kleszcze może w dużym stopniu odstraszyć pajęczaki, które uaktywniają się szczególnie wiosną i latem.

Używanie ziół

Takie zioła jak wrotycz pospolity, które nie są wszystkim znane mają silnie odstraszający kleszcze aromat, którego te po prostu nienawidzą. Warto więc czasem poczytać wartościowe blogi i sprawdzić na swojej skórze działanie naturalnych sposobów. Ludzie żyjący setki lat temu nie mieli dostępu do farmakologii na taką skalę jak obecnie i musieli sobie radzić właśnie za pomocą ziół i innych domowych sposobów, które okazywały się skutecznie w walce z kleszczami.