Jak wybrać pokrowiec na narty?

Pokrowiec to artykuł umożliwiający przechowywanie oraz transportowanie nart. Dobrze dopasowany sprzęt jest wytrzymały na rozdarcie oraz efektywnie zabezpiecza przed nagłym zadrapaniem desek. Ze względu na całą liczbę artykułów dostępnych w sklepach, należałoby dowiedzieć się, na co zwrócić wyjątkową uwagę przy doborze pokrowca. Dobierając pokrowiec na narty, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego długość. Przyjmuje się, iż dobrze dopasowany artykuł jest o 5-10 cm dłuższy od desek.

Kiedy pokrowiec na narty jest niezbędny?

W zasadzie jest to integralne wyposażenie własnego zimowego zaopatrzenia. Pokrowiec na snowboard czy narty zabezpiecza nie jedynie własny sprzęt, lecz również całe jego otoczenie. Podczas przewozu desek na dachu są one narażone na niekorzystne funkcjonowanie soli drogowej. Umieszczając je wewnątrz auta na uszkodzenie wystawiona jest tapicerka, natomiast również cały ekwipunek – świeżo wyostrzone krawędzie są groźne dla otaczających ich rzeczy z materiału. Pokrowiec na narty zauważymy nie jedynie w podróży, lecz również podczas poruszania się pomiędzy hotelem, natomiast stokiem.

pokrowiec na narty

Jak wybrać pokrowiec na narty?

Przede wszystkim do określonego typu nart. Lub snowboardu. Pokrowce na narty biegowe są małe, zatem narty zjazdowe się do nich nie pomieszczą. Biegówki co rzeczywiście pomieszczą się do dużych pokrowców na zjazdówki, lecz nie będzie to odpowiednie wyjście. Są także duże oraz długie pokrowce wszechstronne na narty. Może się natomiast zdarzyć (nierzadko tak jest), iż narty w takim pokrowcu będą po prostu „latały” co w konsekwencji spowoduje do ich zniszczenia.