Jak wybrać sklep do modnych butów do wspinaczki?

Jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie butów wspinaczkowych. Powinny one pasować wygodnie, mieć odpowiednie i wygodne dopasowanie oraz dobry balans między piętą a palcami.

Odpowiednie dopasowanie modnego obuwia

Podczas przymierzania ich, upewnij się, że sprawdzasz następujące rzeczy. Powinny czuć się dobrze na stopach, dobrze pasować i nie być zbyt duże lub zbyt małe.

Dopasowanie – Upewnij się, że but pasuje do Ciebie wygodnie. Upewnij się, że nie ma żadnych nadmiernych grudek lub nierówności, które są niewygodne. Buty do wspinaczki można rzecz jasna nabyć w dobrym sklepie, takim jak Dobrenarty, gdzie na spokojnie można wybrać ciekawe i praktyczne modele tego typu obuwia.

But nie powinien szczypać Twoich palców, ale nie powinien być też zbyt luźny. Balans – Pięta buta powinna być nieco wyższa niż palce, przy czym pięta powinna być nieco sztywniejsza niż palce.

Dzięki temu Twoja stopa będzie miała bardziej równomierny balans podczas wspinaczki, a Ty nie będziesz musiał przechylać stopy na jedną stronę, żeby poczuć gdzie idziesz.

Kompatybilność z knagami. Upewnij się, że but ma kompatybilność z knagami. Ułatwi to zaczepienie karabinka do uprzęży podczas wspinaczki.

Wybór odpowiedniego buta wspinaczkowego

Buty wspinaczkowe są dostępne w różnych stylach, rozmiarach i cechach, co sprawia, że ważne jest, aby znaleźć odpowiednią parę dla siebie.

Wybór złej pary może sprawić, że początkujący będzie chciał się poddać, więc upewnij się, że wykonasz swoje badania i znajdziesz odpowiednią parę dla siebie!

Szukaj buta z lepką gumową podeszwą. Upewnij się, że but jest dobrze dopasowany, bez nadmiernych grudek lub nierówności. – Upewnij się, że pięta buta jest wyższa niż palce, a pięta jest nieco sztywniejsza niż palce.