Jaka pamiątka chrztu od chrzestnego jest dobrym pomysłem?

Pamiątka chrztu od chrzestnego lub chrzestnej powinna być dość osobista. Między innymi dlatego też tak trudno jest wybrać odpowiedni prezent. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zadbać o to, aby upominek był grawerowany. Nawet niewielki napis, data i symbol znacząco wzbogaci upominek. Grawerem można ozdobić nie tylko biżuterię, ale również spinki albo srebrne grzechotki.

Jakie pamiątki wybrać?

W ostatnim sezonie bardzo modne są obrazki wykonane ze szkła albo metalu. Ojciec chrzestny powinien oczywiście kupić świecę, która będzie odpalona od paschału w trakcie mszy świętej. Jeżeli chodzi o matkę chrzestną to odpowiada ona za szatkę. Rodzice chrzestni mogą się umówić i kupić wspólny prezent. Najważniejsze jest to, aby pamiętać o dziecku przez cały czas, a nie tylko w dniu jego chrztu.

Jaka pamiątka od dziadków

Dziadkowie najczęściej wybierają pamiątkowe wydanie Biblii albo piękny album z dedykacją. W ostatnim czasie coraz więcej dziadków decyduje się na otwarcie wnuczkowi konta, na które będą regularnie wpłacane niewielkie kwoty pieniędzy. Fantastycznym wyborem może okazać się także wspólna sesja dziadków z wnukiem. Jest to doskonała pamiątka nie tylko dla dziecka, ale również dla dziadków. Klasyczna pamiątka chrztu dla chłopca (https://www.marko.pl/chrzest.html) to również wykonane ze srebra grzebyki, smoczki albo grzechotki. Wybrać można również samochodziki i pozytywki. Gadżety tego typu bez problemu można ozdobić grawerem z dedykacją. Bardzo modnym prezentem jest również złota i srebrna biżuteria.

pamiątka chrztu dla chłopca

O czym należy pamiętać?

Pamiątka chrztu dla dziewczynki wbrew pozorom wcale nie musi być nudna i oklepana. Coraz więcej osób decyduje się na wyjątkowe i niebanalne prezenty upominkowe. Nietypową pamiątkę warto jednak wcześniej przekonsultować z rodzicami maluszka. Mojżeszowy kosz to doskonała pamiątka chrztu od chrzestnego, która będzie dobrym wyborem zarówno dla chłopczyka, jak i również dla dziewczynki.