Jaką wybrać fotopułapkę?

Obserwacja zwierząt w ich naturalnym otoczeniu to czysta przyjemność. Wcześniej mieli ją tylko naukowcy i leśnicy, dziś fotopułapki może użyć każdy. Pytanie, jaka najlepiej sprawdzi się do podglądania przyrody?

Fotopułapka z doświetleniem

Nocne życie w lesie lub gęstym zagajniku przestanie być dla nas tajemnicą, o ile nie przepłoszymy zwierzyny. Wybrana fotopułapka powinna doświetlać obraz w jak najbardziej dyskretny sposób. Leśne kamery, które świecą lampą błyskową, są dobre do odstraszania intruzów z podwórka. Na łosie, lisy, czy borsuki lepiej sprawdzi się fotopułapka z niewidocznym doświetleniem.

Jakie parametry fotopułapki wybrać?

– 940 nm

– 850 nm

Pierwszy typ doświetla obraz w sposób niewidoczny dla oczu. Zwierzyna będzie żerować lub tokować bez przeszkód, nie wiedząc, iż z pobliskiego drzewa ogląda i rejestruje ją oko kamery.

Fotopułapka drugiego rodzaju w chwili uruchomienia diod IR może dawać widoczny błysk przy uruchomieniu. Z doświadczenia leśników wynika jednak, że zaciekawione zwierzęta płoszą się jedynie na chwilę i wracają do przerwanej aktywności, nie zwracając więcej uwagi na to, co dzieje się w zaroślach. A to „woda na młyn” dla każdego zapalonego obserwatora przyrody.

Bliższe informacje na tej stronie