Jaki płaszcz męski kupić?

Przynajmniej jeden płaszcz krótki powinien w swojej garderobie posiadać każdy mężczyzna. Wysokiej jakości płaszcz wełniany świetnie wygląda w połączeniu ze stylizacją formalną, jak i casualową. Okrycia tego rodzaju cieszą się ostatnio bardzo dużą popularnością, dlatego warto poznać je lepiej. 

Wybór męskiego płaszcza

W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać płaszcz męski krótki, który będzie jednocześnie stylowy i wygodny. Miej na uwadze, że sweter lub marynarkę będziesz zazwyczaj nosić pod płaszczem. Musisz o tym koniecznie pamiętać podczas mierzenia obwodu klatki piersiowej. Wielu panów niestety o tym zapomina. Pozostałe parametry, na które trzeba zwrócić uwagę to wzrost, długość rękawa oraz obwód w pasie. Wysocy mężczyźni będą bardzo dobrze wyglądać zarówno w płaszczach dłuższych, jak i krótszych. Długie płaszcze skracają sylwetkę, więc nie są przeznaczone dla niższych panów. Płaszcze jednorzędowe pomagają świetnie zamaskować nadprogramowe kilogramy. Nie wybieraj jednak zbyt mocno taliowanych modeli, ponieważ może dać to odwrotny efekt. Sylwetka wydaje się masywna w płaszczu dwurzędowym. Dlatego dla szczupłych mężczyzn jest to idealny wybór. Płaszcz powinien się układać równo na całej długości twojego ciała. Nie może się też marszczyć lub zawijać. Nie może być zbyt dopasowany, dlatego lepiej jeśli będzie luźniejszy. Najważniejsze, żeby płaszcz był dobrze dopasowany w pasie. Należy pamiętać, że rękawy płaszcza nie mogą być zbyt długie. Mankiety koszuli lub swetra mogą być delikatnie odsłonięte. Najlepiej kupować odzież u sprawdzonych producentów, którzy od dłuższego czasu obecni są na rynku. W takiej sytuacji nie trzeba się martwić o jakość zamówionych produktów. Bardzo atrakcyjne mogą się wydawać ofert sklepów internetowych. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie sprawdzić tabelę rozmiarów przed złożeniem zamówienia. Minusem zakupów online jest fakt, że nie możesz osobiście przymierzyć płaszcza. Krótki płaszcz męski jest bardzo uniwersalnym elementem garderoby. Wzrost oraz szerokość klatki piersiowej to kluczowe parametry, które trzeba wziąć pod uwagę. Liczby to nie wszystko i trzeba o tym pamiętać. To, jak czujesz się w danym płaszczu i kwestie estetyczne są równie ważne. Najbezpieczniejsze kolory to ciemny granat oraz czerń. Warto jeszcze wymienić ciemniejsze odcienie szarości oraz brązu. Płaszcze utrzymane w takich kolorach doskonale pasują do większości casualowych oraz klasycznych stylizacji. Żywe kolory, takie jak zieleń, burgund oraz camel przeznaczone są dla panów, którzy wiedzą, jak łączyć ze sobą różne barwy. Do płaszczy na zimę najlepszym materiałem jest wełna. 

Jakość płaszczy krótkich

Jakościowe trencze na wiosnę oraz jesień powinny być wyprodukowane z dobrej jakości bawełny. Jedynym rodzajem płaszcza, który nie prezentuje się dobrze z klasycznymi garniturami jest budrysówka. Budrysówka posiada kaptur i jest zapinana na specjalne kołki. Wśród innych rodzajów płaszczy męskich można wymienić dyplomatkę, ulster oraz płaszcz myśliwski. Płaszcz męski pomaga maskować niedoskonałości i świetnie podkreśla sylwetkę. Osoby, które nie wiedzą, jak dobrać płaszcz, mogą zawsze skorzystać z pomocy specjalistów. Najlepiej przymierzyć różne modele płaszczy w sprawdzonym sklepie odzieżowym. W ten sposób możesz się szybko przekonać, w którym płaszczu będziesz się najlepiej czuć. Należy pamiętać, że stylizowanie płaszcza nie jest na szczęście obarczone wieloma zasadami. Powinieneś pamiętać o niestandardowych dodatkach, które będą pasować do zestawu. Do wieczorowej stylizacji z garniturem doskonale pasować będzie elegancki, gładki szal. Gruby, dzianinowy szalik można bez obaw nosić na co dzień do pracy. Pamiętaj, że do twojego stylu ma być dopasowany strój. Jeśli outfit będzie kompletny i spójny, to na pewno będziesz czuł się dobrze. Musisz przy pomocy płaszcza podkreślić największe atuty sylwetki. Moda zatoczyła koło i doskonale wiedzą o tym ludzie, którzy śledzą bieżące trendy. Męskie, wełniane płaszcze były kiedyś podstawą męskiego ubioru. Z czasem garderobę męską zdominowały krótkie casualowe kurtki oraz budrysówki.