Książki dla dzieci

Czytanie dziecku od pierwszych chwil jego życia jest bardzo ważne i, z całą pewnością nie wolno o tym zapominać. Obowiązkiem każdego rodzica jest znalezienie czasu na to, aby przeczytać dziecku przynajmniej jeden rozdział dziennie. Z czytaniem książek jest jak z każdą inną rzeczą. Po prostu trzeba się jej nauczyć, a nieprzyzwyczajone do czytania dziecko, mało kiedy samo z siebie sięgnie po lekturę. Książka dla dzieci rozwija, pomaga poszerzać horyzonty, a także odkrywać świat, jak i samego siebie. Umiejętność uważnego czytania to jedna z najcenniejszych rzeczy, jaką można podarować swojemu dziecku. To dlatego już za młodu, warto przekonać go do sięgania po książki.

książki dla dzieciJakie książki dla dzieci wybrać?

Mieszkając za granicą, na pewno warto podsuwać dziecku książki w jego ojczystym języku. Bardzo ważne jest bowiem, aby dziecko nie miało żadnego problemu z komunikacją we własnym języku. Czytanie książek po polsku pomaga więc uporządkować wiedzę z zakresu gramatyki, jak i budowy zdań. Pomaga także poznawać nowe słowa oraz ich znaczenia. Ważne jest także, aby dziecko miało szansę poznać rodzimą literaturę. To właśnie dlatego warto sięgać po polskie klasyki młodzieżowe, świetne książki są dostępne w księgarni Rewolucja.
Na pewno warto kupić dziecku wiersze Brzechwy oraz krótkie nowele Bolesława Prusa, które w Polsce zna każdy.
Dobrym wyborem będą też powieści, które bawiły polskie dzieci przez pokolenia. Mowa tutaj, chociażby o „Akademia pana Kleksa”, która gwarantuje dawkę zabawy, czy na przykład o „Podróż za jeden uśmiech”, czyli niesamowita opowieść o przygodzie.