Marvel i jego przyszłość

Świat przedstawiony Marvela posiada w swoich granicach wiele zróżnicowanych postaci, które pozwalają na poruszenie konkretnych tematów społecznych albo kulturowych. Nie są to proste, superbohaterskie dzieła popkultury, w których chodzi tylko i zjawiskowe starcia.

Ostatni, pierwszy serial Marvela, czyli WandaVision pokazał, że Marvel może poruszać tematy psychologiczne, a jednocześnie być bardzo dobrym dziełem superbohaterskim. Odcinkowe dzieło przybliżyło widzowi postacie Wandy Maximoff i Visiona, którzy żyją w wykreowanym przez Wandę świecie. Nie spowodowało to, że Disney przestał tworzyć figurki Marvela, karawana jedzie dalej, a fani otrzymują nadal to, co kochają tylko poprzez trochę inne dzieło popkultury, które odeszło od utartych schematów produkcji superbohaterskich. 

Figurek Marvela nie będzie brakować, a do tego przyczynią się nadchodzące seriale, które poszerzą granice świata przedstawionego w znanym Marvel Cinematic Universe. Zaplanowane są już takie seriale jak na przykład: 
-The Falcon and the Winter Soldier,
-Hawkeye,
-Loki,
-Armor Wars,
-Secret Invasion.


Warto wspomnieć, że to początek seriali Marvela i na pewno w najbliższych latach pojawi się jeszcze więcej zapowiedzi z tego rodzaju przedstawiania popkultury. Seriale stanowią dobry sposób, na przyciągniecie uwagi nowych widzów, którzy oczekują dłuższej, odcinkowej rozrywki. Jednocześnie, seriale spod szyldu Marvela posiadają praktycznie to samo co filmy Marvel, czyli świetnych bohaterów i ciekawe historie z nimi związane.