Niszczarka na dokumenty – na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia?

W obecnych czasach w każdym biurze musi znaleźć się odpowiednia niszczarka na dokumenty. Na jednak należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie takiego urządzenia?

Najważniejsze parametry niszczarki na dokumenty

Niszczarki potrafią kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych – sprawdź ceny na biurfan.pl – ważne zatem na co dokładnie zwrócić uwagę, przy zakupie takiego urządzenia. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość biura oraz liczbę osób, która będzie korzystać z urządzenia. Do wyboru są małe niszczarki, jak również większe modele o odpowiednio zaprojektowanym silniku, który nie przegrzewa się za szybko i może nieprzerwanie pracować nawet przez godzinę. Ponadto do wyboru są również niszczarki ścinkowe, czyli urządzenia zalecane w momencie, kiedy w biurze niszczone będą dokumenty zawierające dane osobowe, a także niszczarki paskowe.

Dodatkowe elementy, na które powinno się zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia

Niszczarka powinna być mobilna, a więc powinno się wybrać taki model, który został wyposażony w kółka obrotowe ułatwiające przemieszczanie urządzenia po całej powierzchni biura. Dodatkowo powinno się również zwrócić uwagę na wielkość kosza na zniszczone dokumenty – im jest on większy, tym lepiej. Przyszły właściciel musi sobie również odpowiedzieć na pytanie, czy w niszczarce będą niszczone jedynie dokumenty, czy też inne nośniki danych, takie jak płyty CD, DVD czy też plastikowe kartki.