Odstraszacz psów – skuteczna metoda na puszczane luzem czworonogi

Większość z nas lubi psy, ale niezależnie od tego w czasie spacerów, biegu czy jazdy rowerem czworonogi puszczone luzem i bez kagańca mogą budzić obawę, że są niebezpieczne. Poza tym taki zwierzak bez opieki może też wyrządzić szkody na naszej posesji. W każdej takiej sytuacji doskonale sprawdzi się odstraszacz psów.

Stacjonarny lub przenośny

To urządzenie elektroniczne, które emituje specjalnie dobrane fale dźwiękowe, które nie są słyszalne dla ludzi, natomiast powodują u czworonogów pewien niepokój oraz zniechęcają do podejścia do nas lub przebywania w jakimś miejscu.

Odstraszacz psów ze sklepu obroza-elektryczna.pl może być stacjonarny, czyli przeznaczony do montażu w jednym miejscu lub po prostu wbiciu w ziemię. Są też przenośne urządzenia tego typu, które można zabrać na spacer lub bieg. Poza tym odstraszanie psów ultradźwiękami jest znacznie bardziej bezpieczne dla zwierząt niż na przykład używanie gazów pieprzowych. Można też taki sprzęt stosować w każdych warunkach na przykład bez względu siłę i kierunek wiatru.

Działa do 7 metrów

Kolejną zaletą odstraszacza psów jest to, że zwierzę nie musi się bardzo zbliżyć do człowieka, czy jakiegoś miejsca, aby spełnił on swoje zadanie, ponieważ jego zasięg może wynosić nawet do 7 metrów i na każdym znajduje się informacja w jakiej odległości skutecznie działa.