Okulary przeciwsłoneczne — najlepszy funkcjonalny dodatek?

Po stylowe okulary przeciwsłoneczne sięga się coraz częściej. Przestały być już tylko ochroną przed słońcem, a stały się pełnoprawnym dodatkiem na równi z biżuterią. Wraz ze wzrostem popularności tych akcesoriów, zaczęto przywiązywać coraz większą uwagę do ich zakupu.  

Kształt twarzy, a model okularów

W przypadku okularów słonecznych, tak jak przy wyborze innych części garderoby, nie należy dokonywać pochopnych zakupów. Twarze, tak samo jak sylwetki, mają przecież swoje różne kształty. Mnogość fasonów modnych okularów przeciwsłonecznych dostępnych w sklepach pozwala na dobranie idealnego rodzaju dla każdej z nich, a odpowiednio dobrane oprawki podkreślą jej walory.  

Jak wybrać dobrej jakości okulary?

Modne okulary przeciwsłoneczne to nie tylko te, które pochodzą z najnowszej kolekcji. Ostatnio coraz częściej zawraca się również uwagę na to, z czego dany model jest zrobiony i jakie ma właściwości. Posiadanie dobrej jakości, stylowych okularów stało się coraz bardziej popularne, nie każdy jednak dokładnie wie, na co zwrócić więc uwagę przy wyborze okularów. Poniżej kilka wskazówek.

  • Filtr UV — im wyższy, tym lepiej pochłania promienie i bardziej chroni oczy.
  • Pora roku — okulary dedykowane poszczególnym sezonom, posiadają różne funkcjonalności. Te zimowe charakteryzują się np. zastosowaniem technologii przeciwmgielnej, która przeciwdziała parowaniu szkieł.
  • Kolor soczewek okularowych — w zależności od zastosowanego koloru, mogą zmieniać postrzeganie otaczających barw i utrudniać bądź ułatwiać widzenie ze względu na różne natężenie słońca.
  • Fason i materiał wykonania — okulary przeznaczone do uprawiania sportu są z reguły zbudowane z odporniejszych na urazy materiałów oraz mają fasony, które lepiej trzymają się nawet przy intensywnym ruchu.

Sklepy prześcigają się w coraz nowszych fasonach. Dzięki temu swój egzemplarz można wybrać nie tylko z gamy modnych okularów przeciwsłonecznych, ale tak jak wyżej, również wzbogaconych o dodatkowe funkcjonalności. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://deezee.pl/okulary-przeciwsloneczne.