Pierścionki zaręczynowe – Klasyka w nowej odsłonie

Na zaręczyny najczęściej wybierane są pierścionki wykonane ze złota żółtego, które inkrustowane są diamentem. Tradycji nie trzeba jednak rygorystycznie przestrzegać – zaręczynowy pierścionek ma przede wszystkim podobać się wybrance serca. Gdy preferuje ona biżuterię w chłodnych kolorach, doskonałym wyborem będzie pierścionek z białego złota.

Czym dokładnie jest białe złoto? W jakich wariantach można kupić pierścionek z tego kruszcu? Czy to tani pierścionek zaręczynowy, a może trzeba wydać na niego więcej? Sprawdź!

Białe złoto – co to jest?

pierścionki zaręczynowe

Pod pojęciem białego złota znajduje się stop złota, a także innych metali – niklu, cynku, czasami srebra oraz palladu.

Białe złoto poddawane jest dodatkowo procesowi rodowania, czyli wykończenia warstwą rodu. Powoduje to, że ma ono tak piękny, czysty blask. Taka biżuteria przypomina swoim kolorem platynę lub srebro.

Pierścionki zaręczynowe z białego złota

Białe złoto jest bardzo dobrą alternatywą dla złota żółtego. Takie pierścionki zaręczynowe najczęściej wybierane są dla tych kobiet, które nie przepadają za ciepłym odcieniem tradycyjnego złota.

Oczywiście, te zaręczynowe pierścionki mogą być także przyozdobione efektownymi kamieniami, na przykład klasycznym diamentem lub też kamieniem w innym kolorze, jak jasnoniebieski tanzanit czy turkus.

Zaręczynowy pierścionek ze złota – cena

Najtańszy pierścionek zaręczynowy z białego złota można znaleźć już za około 400 złotych. Zatem w tej kategorii także znajdują się tanie pierścionki zaręczynowe w wielu wariantach do wyboru.