Plakaty vintage – jak wybrać?

Styl vintage zwany również stylem retro to w rzeczywistości dwa inne pojęcia. Styl retro czerpie inspirację z lat 50., 60. i 70. poprzedniego wieku, natomiast vintage to przedmioty, które zostały wyprodukowane co najmniej 20 lat temu i wciąż cieszą się funkcjonalnością. W skrócie retro to rzeczy stylizowane na stare, natomiast vintage to oryginalne przedmioty z minionych lat. Niemniej, moda na tego typu dekoracje wraca, dlatego wyjątkową ofertę stanowią plakaty na ścianę vintage.

Plakaty vintage – co przedstawiają?

Plakat retro przedstawia zwykle motywy i wizerunku stylizowane na starych dziełach, obrazach. W związku z tym może przedstawiać:

  • stare mapy,
  • ilustracje botaniczne,
  • wydruk twarzy Merlin Monroe.

Plakaty vintage wprowadzają w pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Idealnie wpisują się w aranżacje w stylu retro, industrialnym, ale również klasycznym- wystarczy dopasować odpowiednią reprodukcję.

Bez względu na wybrany motyw, dodają wnętrzu przytulności, oryginalności i atrakcyjności.

Plakaty vintage – idealny pomysł na dekorację

Plakaty w stylu retro są świetnym uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Co więcej, sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Mogą ozdabiać ścianę kuchni i salonu, a także przedpokoju, sypialni czy nawet łazienki. Można je łączyć z nowoczesnymi obrazami, jak i stworzyć galerię wyłącznie z plakatów retro.

Szeroki wybór różnorodnych motywów sprawi, że plakaty mogą przedstawiać zarówno zabawne scenki, jak i prawdziwe dzieła sztuki. Dostępne są motywy zwierząt, roślin, ludzi, jaki elementów nieożywionych w modnym kolorze sepii, wersji czarno- białej lub kolorowej.