Ranking książek

Prawie każda osoba kochająca czytać książki posiada swój własny ranking. Jest on tworzony na bazie wszystkich przeczytanych przez daną osobę tytułów, które najbardziej zapadły w pamięci. Wiele osób uwielbia czytać kryminały, które bardzo mocno wciągają i najczęściej ich fabuła jest w stanie wywołać duże ilości gęsiej skórki. Nikt nie przepadnie za to za książkami, w których przez wiele stron nic się nie dzieje i jest w nich lana przysłowiowa woda.

Polscy czytelnicy

Z perspektywy polskiego czytelnika mieszkającego w Wielkiej Brytanii nasze rodzime książki wywołują jeszcze większy sentyment i sprawiają, że często myślimy o Polsce. W obecnych czasach nie jest żadnym problemem dostanie polskiej książki na Wyspach i wiele osób otrzymuje je z kraj w paczkach. Paczki zawierają najczęściej jedzenie, aktualny polski kalendarz, bez którego nie wyobrażamy sobie życia i wiele innych rzeczy.

Polskie święta

Polski kalendarz za granicą przydaje się przede wszystkim po to, aby zaznaczyć w nim najważniejsze daty, czyli między innymi urodziny rodziców, czy też innych najbliższych znajomych. Dzięki codziennemu zrywaniu kartek można być również na bieżąco ze świętami, które akurat odbywają się w ojczyźnie. Za granicą jest bowiem inna kultura i wiele świąt tam nie obowiązuje. W polskim kalendarzu można również zaznaczyć termin, w którym chcemy przeczytać książkę i kiedy będziemy mieli na nią najwięcej wolnego czasu.