Wrocław, miasto wielu możliwości i atrakcji

Wrocław to miasto położone w samym sercu dolnego śląska, którego jest również stolicą. Do Wrocławia można dojechać bezpośrednio z wielu miejsc w całej Polsce, dzięki sprawnie działającej komunikacji kolejowej. Wyjątkowy klimat miasta z mnóstwem atrakcji turystycznych i łatwością dojazdu sprawiają, że Wrocław jest chętnie odwiedzany o każdej porze roku. 

Miejsca i atrakcje turystyczne, które trzeba zobaczyć odwiedzając Wrocław

Co zwiedzać będąc we Wrocławiu? Lista atrakcji i miejsc, które trzeba zobaczyć, będąc we Wrocławiu, właściwie się nie kończy. Wrocław zaskakuje pozytywnie zarówno przy pierwszej wizycie, jak i każdej kolejnej. Tego miasta nie da się nie kochać, jesteśmy przekonani, że każdy pobyt będzie wiązał się z wielką przygodą i tylko pozytywni emocjami. 

Jeśli jesteś w mieście po raz pierwszy, albo kolejny, a jeszcze nie odwiedziłeś miejsc, które proponujemy poniżej, rezerwuj bilety na pociąg i widzimy się we Wrocławiu! 

 • Rynek we Wrocławiu i poszukiwanie słynnych krasnali
 • Ostrów Tumski 
 • Ogród Japoński 
 • kolejka Polinka na Politechnice Wrocławskiej
 • Hydropolis, centrum edukacji ekologicznej 
 • Muzeum Narodowe we Wrocławiu 
 • Most Pokutnic 
 • Hala Stulecia 
 • Park Sztytnicki 

i wiele, wiele innych atrakcji, które czekają na odwiedzających Wrocław turystów. 

Wrocław, atrakcje dla rodzin z dziećmi 

Wrocław to miasto znane z wielu mostów, krasnali, szerokiego dostępu do kultury i mnóstwa atrakcji, w których dzieci wybawią się na całego. 

Na mapie wyjątkowych miejsc we Wrocławiu znajduje się: 

 • SkyTower to najwyższy budynek we Wrocławiu, który ma 212 metrów wysokości. Drapacz chmur we Wrocławiu jest udostępniony dla zwiedzających. Punkt widokowy znajduje się na 49 piętrze. Miasto widziane z tej perspektywy prezentuje się imponująco. Widoki z góry z pewnością zostaną w pamięci na długo. 
 • Kolejkowo. To niezwykły świat w miniaturze. Szczególnie polecany małym fanom kolei, ale nie tylko. Każdy odwiedzając to miejsce, zachwyci się czymś innym. Twórcy kolejkowa stworzyli wspaniałą makietę, która przestawia realistyczne miejsca Dolnego Śląska, a wszystko jest ruchome i tętni życiem. Będąc w Kolejkowie, zobaczymy życie codzienne życie mieszkańców Dolnego Śląska. Zobaczymy codzienność ludzi na wsi, w mieście, turystów i narciarzy na górskich szklakach, a także pracowników budowlanych, sprzedawców, a nawet plażowiczów. Wszystko, co oferuje, Dolny Śląsk zostało zawarte w miniaturowym świecie. Kolejkowo znajduje się w najwyższym budynku Wrocławia, popularnym 
 • Wizyta w Afryce, czyli słynne wrocławskie oceanarium. To miejsce, w którym poznasz kilka tysięcy mieszkańców czarnego lądu. Oceanarium to kompleks basenów i akwarium, podzielonych na ekosystemy: Morza Czerwonego, gdzie można zobaczyć kolorowe ryby oraz żółtwie pustynne. W Afryce Wschodniej możemy zaobserwować hipopotamy nilowe oraz inne zwierzęta zamieszkujące sawannę. W kanale Mozambickim przejdziemy się 18-metrowym przeszklonym tunelem, podziwiając płaszczki, a także rekiny. W dalszych częściach afrykarium na zwiedzających czekają jeszcze pingwiny, krokodyle oraz i wiele gatunków ptaków. Wizytę w słynnym wrocławskim oceanarium, warto połączyć ze spacerem po Wrocławskim zoo. Wśród wielu atrakcji czekających na najmłodszych są m.in. przejazdy na kucykach, czy bardzo efektowne pory karmienia mieszkańców zoo.