Autokwitnące nasiona konopii – czym są?

Nasiona marihuany automaty powstają z roślin, które zaczynają kwitnienie same z siebie po około 4 tygodniach etapu wzrostu. Hodowcy nie muszą się obawiać zmianami w cyklu światła, żeby móc zacząć i utrzymywać kwitnienie, jak w wypadku fotoperiodycznych konopii feminizowanych. 

Odmiany niezależne od cyklu światła – co to właściwe oznacza? 

nasiona marihuany automaty

Konopie fotoperiodyczna feminizowane, rozpoczynają proces kwitnienia zależnie od tego, ile godzin światła dostaną. W warunkach naturalnych zaczynają kwitnąć z końcem lata, kiedy to dni są już coraz krótsze. Osoby zajmujące się hodowlą, mogą inicjować proces kwitnienia dzięki ustawieniu cyklu światła na dwanaście godzin i dwunastu godzin kompletnych ciemności. 

Zaś nasiona marihuany automaty zakwitają, z uwagi na swój wiek, bez względu na liczbę godzin światła, które dostają. Oznacza to, iż są to odmiany niezależne od cyklów światła. Autokwitnące odmiany, odznaczają się kilkoma ważnymi cechami: 

  • rośliny kwitną w sposób automatyczny po upływie maksymalnie 4 tygodni,
  • czas między sianiem a zbiorami, to zwykle około dziesięciu tygodni,
  • możemy zbierać plony parę razy w całym sezonie,
  • rośliny mają niewielkie rozmiary. 

Odmiany autokwitnące – cechy szczególne

Autokwitnące odmiany, do których pojawienia się doszło z początkiem XXI wieku, zbytnio nas nie zachwycały. Nie były zbyt silne, ich zapach posiadał pewne braki, zaś plony nie były imponujące. 

Niemniej jednak, od tego czasu autokwitnące odmiany przeszły sporą drogę. Obecnie mogą konkurować z odmianami feminizowanymi fotoperiodycznymi (i czasami nawet udaje się im wygrać) z uwagi na aromat, plony czy moc.