Bukiet ślubny – jak wybrać ten idealny?

Wybranie bukietu ślubnego to bardzo ważna kwestia dla Panny Młodej. Jest on istotnym uzupełnieniem ślubnej stylizacji. Ponadto, musi być wstanie przetrwać długi czas bez wody, co przyczynia się do tego, iż nie każdy kwiat nadaje się do tego typu wiązanek. 

Idealny bukiet ślubny – czyli jaki? 

Najważniejsze będzie to, aby kwiaty znajdujące się w wiązance ślubnej pozostawały w zgodzie z gustem, jaki ma Panna Młoda. Miejmy na uwadze, iż nawet najlepiej wybrany bukiet ślubny, który nie będzie w stanie zadowolić jego posiadaczki, to zupełny niewypał. 

Od czego powinno się rozpocząć poszukiwania bukietu ślubnego? 

Na samym początku warto będzie przejrzeć propozycje ślubnych wiązanek i zastanowić się nad tym, co będzie nam odpowiadało. Z pewnością nie zaszkodzi przeglądanie forów ślubnych celem przeczytania tego, co odnośnie bukietów piszą pozostałe panny młode. 

Jeżeli mniej więcej dowiemy się już, co właściwie się nam podoba, zastanówmy się dokładnie czy będzie to pasowało do koloru i fasonu sukni, jak i niewątpliwie do całej stylizacji. Z białą suknią większość kwiatów komponować się będzie bardzo dobrze. Zaś w przypadku sukni ślubnej o barwie ecru, może być nieco trudniej. Najlepiej wybrać wówczas kwiaty w odcieniach złota, pomarańczy, czerwieni, różu i żółci. 

Bukiet ślubny a figura i wzrost

Podczas wybierania bukietu ślubnego, ważny będzie nie tylko wzrost, ale również i figura Panny Młodej. Panie mające filigranową budowę i niski wzrost, nie powinny wybierać kaskadowych i długich bukietów, które skrócą jeszcze bardziej sylwetkę. Wiązanka powinna zostać dopasowana do figury, więc im drobniejsza jest Panna Młoda, tym skromniejszy jej bukiet. Natomiast kobiety mające nieco więcej wzrostu i okrąglejsze, mogą pozwolić sobie na znacznie więcej. W ich przypadku świetnie sprawdzają się okazałe i długie bukiety – https://www.zankyou.pl/p/bukiet-slubny-pod-lupa-kilka-slub-o-wiazance-panny-mlodej-19409. Dodadzą im elegancji, a przy okazji wysmuklą sylwetkę.