Czy kursy językowe online dla dzieci to dobry pomysł?

Jeszcze nie tak dawno, planując zapisanie dziecka na kurs językowy, jego rodzice nie wyobrażali sobie rozwiązania innego niż kurs stacjonarny. Również dziś szkoły językowe organizują stacjonarne kursy dla uczniów szkół podstawowych, okazuje się jednak, że także kursy językowe online dla dzieci cieszą się dużą popularnością.

Zalety dla ucznia

Rodzice decydujący się na skorzystanie z jednego z kursów językowych prowadzonych zdalnie, przeważnie nie żałują swojej decyzji. Podkreślają, że dziecko szybkiej robi postępy, jest też bardziej skoncentrowane. Można się przy tym przekonać, że często jest też bardziej odpowiedzialne niż w szkole językowej. Wie, że musi kontrolować kamerę internetową i mikrofon i podchodzi poważnie do swoich zadań.
Przez pewien czas mogło się wydawać, że wraz z kursami językowymi online nadejdzie nadmierne obciążenie maluchów technologią. Sytuacja pandemiczna sprawiła jednak, że dzieci zdobyły doświadczenie związane z nauką zdalną, nabrały pewnych umiejętności i opanowały podstawowe zasady zachowania przed komputerem. Kurs nie jest już więc doświadczeniem nowym i skomplikowanym.

Zalety dla rodzica

Rodzice także odnoszą szereg korzyści z tego, że dziecko uczy się języka obcego zdalnie. Pytani o zalety takiego kursu wymieniają między innymi:
• oszczędność czasu zredukowanego o kolejne kwadranse niezbędne na zawiezienie dziecka do szkoły językowej i odbieranie go z niej,
• możliwość kontrolowania postępów ucznia,
• lepszy kontakt z lektorem, który może podpowiedzieć im, jak jeszcze efektywniej rozwijać kompetencje językowe dziecka.

Kurs online sprawia też, że dziecko ma więcej czasu dla siebie. Bardzo często zwraca się uwagę na to, że jego niedobory są poważną wadą wszystkich zajęć pozalekcyjnych, cieszy więc to, że można je eliminować bez szkody dla edukacji malucha.