Czy piżamy dziecięce są potrzebne?

Noc jest specyficznym czasem dającym możliwość pełnego wytchnienia organizmu. Niezmiernie ważne jest więc zapewnienie mu, a szczególnie dziecku, odpowiednich warunków do regeneracji. Oprócz zadbania o temperaturę powietrza, czystość pokoju i ciszę, warto dobrać odpowiednie ubranie. W tym celu została stworzona piżama dziecięca. Dzięki niej nasza pociecha może przejść z ciemnego koszmaru nocnego w bezpieczny, magiczny świat.

Po co dziecku piżamka?

Dorośli często nie wyobrażają sobie możliwości spania w odzieży. W przypadku dzieci brak odpowiednio dobranej piżamy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Noc wiąże się z niepokojem, wzmożonymi stanami lękowymi i pobudzeniem. W efekcie, dziecko nieświadomie zsuwa z siebie kołdrę, poci się lub moczy. Dobrze dobrana piżama chroni naszą pociechę przed zmianami temperatur, odprowadza pot zapobiegając wyziębieniu odkrytego organizmu. Jest ważna nie tylko ze względów higienicznych, ale również z uwagi na komfort psychiczny. Miękki materiał piżamy dziecięcej otulający skórę, daje wrażenie rodzicielskiego objęcia, a kolorowe wzory wprowadzają w stan rozmarzenia pobudzając wyobraźnię.

piżama dziecięca

Świadomość wyboru kluczem do sukcesu

Piżamy dziecięce występują w różnych wersjach materiałowych, kolorystycznych, czy fasonowych. Wiele rodziców ma więc problem z doborem odpowiedniego okrycia nocnego. Czym warto kierować się przy zakupie?

  • zwróć uwagę na jakość materiału
  • dobierz krój do preferencji dziecka. Nie narzucaj śpioszków dziecku preferującemu komplety dwuczęściowe.
  • dobierz długość rękawa odpowiednio do pory roku. Nie wyziębiaj ani nie przegrzewaj dziecka.
  • weź pod uwagę gust i styl Twojego szkraba