Czym cechuje się maść końska chłodząca?

Warto zapamiętać sobie, że maść końska rozgrzewająca, a chłodząca to produkty posiadające inne właściwości. Dzisiaj zajmiemy się tymi drugimi. Co warto wiedzieć na temat maści końskiej chłodzącej? Jakie składniki są tutaj kluczowe? Jak ta maść końska powinna być stosowana w praktyce? O tym dowiesz się z poniższego poradnika!

Kiedy jest stosowana maść końska chłodząca?

Taka maść końska jest coraz popularniejsza. Wszystko ze względu na skuteczne działanie. Dodatkowo na wielu frontach. Porządna maść końska chłodząca (jak sugeruje tutaj sama nazwa) działa chłodząco. Na skutek tej właściwości m.in. przyspiesza leczenie miejscowych obrzęków. Tak samo, jak dolegliwości ze strony rozmaitych stawów i mięśni. Maść ma za zadanie łagodzić dolegliwości, które są spowodowane np. nadmiernym napięciem mięśni kończyn. Chodzi tutaj m.in. o osoby pracujące fizycznie, czy sportowców, którzy są zmęczeni po treningach albo zawodach. Opisywana dzisiaj maść przyspiesza także proces regeneracji. Nie ma żadnego kłopotu, aby ją stosować np. w czasie masażu. Uniwersalność powoduje, że tego typu produkty są coraz popularniejsze.

Z czego składa się maść końska chłodząca?

Aby można było w ogóle liczyć na skuteczne i szybkie działanie, maść końska tego typu powinna składać się z kilku kluczowych składników. Są to:

  • mięta – ma działanie żółciopędne. Działa także rozkurczowo na mięśnie gładkie układu pokarmowego
  • miłorząb japoński – chroni tkankę nerwową, zapobiega degeneracji osłonek mielionowych. Miłorząb stosuje się np. w leczeniu zawrotów głowy.
  • eukaliptus – posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne
  • kasztanowiec zwyczajny – dzięki niemu maść łagodzi stany zapalne, wzmacnia ścianki żył, a także działa przeciwzakrzepowo
  • aloes – jest rekomendowany w czasie leczenia alergii, egzemy, łuszczycy, czy zmian potrądzikowych
  • świerk – pomaga w przypadku zapalenia oskrzeli, krtani lub zatok
maść końska

Jak powinna być stosowana maść końska chłodząca?

Kluczem do skutecznego działania jest nie tylko wybór produktów, które zawierają powyższe składniki. Warto na to zwracać uwagę w czasie podejmowania finalnych decyzji w sklepach online lub stacjonarnych z tym asortymentem. Dodatkowo maść końska chłodząca powinna być właściwie stosowana. Załóżmy, że masz aktualnie dolegliwości bólowe. W takiej sytuacji należy stosować maść końską w tym miejscu trzy razy w ciągu dnia. Co ważne, preparat powinien samodzielnie wchłonąć się w ciało. Nie jest tutaj wskazane np. wcieranie.