Jak najlepiej nakładać piankę do włosów

Pianka do włosów to ukochany kosmetyk wielu osób. Nic dziwnego, bo rzeczywiście może znacznie poprawić ich wygląd i podkreślić niemalże każde cięcie. należy jednak nauczyć się ją prawidłowo używać, bo inaczej bardzo szybko możemy się do niej zniechęcić, a szkoda, bo jest to kosmetyk warty uwagi. Od tego jaki preparat wybierzemy zależy także efekt finalny jaki osiągniemy, należy więc dobrze wybrać odpowiednią piankę. Dzięki temu rzeczywiście kupimy dokładnie to, czego chcemy.

Rodzaje pianek do włosów

Na rynku mamy dostępne wiele pianek do włosów, które zapewniają włosom różne efekty końcowe. Możemy wybrać taki kosmetyk, który będzie idealny jeśli chodzi o ochronę włosów, a także taki nabłyszczający. Wiele pianek dostępnych na rynku ochronią także kolor włosów, także możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, co jest bardzo korzystne. Warto więc nauczyć się używać pianki i przede wszystkim dobrać tą, która najlepiej sprawdzi się na naszych włosach. Typ włosa i wybranie efektu jaki chcemy osiągnąć jest tutaj bowiem kluczowy.

Nie nadużywać kosmetyku

Pianka do włosów jest rzeczywiście bardzo przydatnym kosmetykiem, który rzeczywiście może ułatwić pracę, jeśli chodzi o stylizację. Jednak nie należy przesadzać z ilością jaką aplikujemy ją na włosy. Możemy bowiem bardzo łatwo przesadzić i włosy staną się sztywne i zamiast uzyskać objętość to ją stracą. Należy więc nakładać dwie małe pompki pianki i to wystarczy na pokrycie całych włosów. Następnie należy przesuszyć włosy suszarką, aby wilgoć kosmetyku miała szansę odparować. Tylko w ten sposób rzeczywiście mamy szansę, aby pianka sprawiła cuda z naszą fryzurą i co najważniejsze mamy pewność, że nie zniechęcimy się do kosmetyku na długie lata. Tym bardziej że prawidłowo aplikowana może ułatwić nam pracę jeśli chodzi o stylizację włosów i będziemy na nią tracić każdego dnia o wiele mniej czasu. Gra jest więc warta świeczki i zdecydowanie warto poszukać swojej ulubionej pianki i użytkować jej codziennie zgodnie z zaleceniem w małych ilościach.