Jak urządzić mieszkanie z odrobiną stylu vintage z lat PRL?

typowe osiedle z czasów prl

Moda na mieszanie ze sobą stylów w urządzaniu wnętrz trzyma się naprawdę mocno – świetnie wygląda nowe ze starym, a zatem rzeczy współczesne kupione w sklepach, oraz różnego rodzaju meble i dodatki z przyszłości, odrestaurowane i odnowione. W taki sposób często przemyca się meble i dodatki z czasów PRL – vintage jest nadal bardzo popularny w Polsce, a za oryginalne bufety, stoliki nocne i kawowe, czy wreszcie osławione meblościanki z tamtych lat, płaci się naprawdę słono.

Meble i dodatki w stylu PRL

Coraz trudniej znaleźć oryginalne meble i dodatki z czasów PRL. Jeszcze kilkanaście lat temu tego typu rzeczy po prostu masowo wyrzucało się z domu, bo tak naprawdę przestarzałe fotele czy krzesła, bufety czy kredensy były synonimem biedy i złego gustu. Ludzie woleli zatem kupić nowe meble w pojawiających się wtedy zagranicznych sklepach z meblami. Dzisiaj coraz więcej osób chciałoby do swoich domów wprowadzić takie oryginalne meble, trudno jest je teraz zdobyć w dobrej cenie. Stały się towarem chodliwym i kosztują często naprawdę sporo. Na szczęście na wprowadzenie odrobiny stylu vintage z PRL do mieszkania nie trzeba wiele – chodzi bardziej o nawiązanie do epoki, a nie stworzenie przestrzeni jak z lat 70-tych.

Plakaty PRL i inne dodatki

Klimat zaś można stworzyć dosłownie za pomocą jednego czy dwóch prostych mebli, takich jak na przykład ciekawym bufet, komoda pod telewizor czy fotel. Pozostałe meble warto natomiast utrzymać w bardziej nowoczesnym i współczesnym stylu – w ten sposób tworzy się eklektyczną i ciekawą całość. Poza tym warto wprowadzić jeszcze kilka innych nawiązujących do klimatu tamtych lat akcentów – mogą być na przykład plakaty PRL do powieszenia na ścianie – odwiedzając blog Galerii Plakatów, które będą przedstawiały grafiki stylizowane na te, które pojawiały się wtedy w gazetach codziennych i czasopismach.