Jak wybrać czapkę?

Czapka to nieodłączny element letniego oraz zimowego ubioru. Podczas, gdy na zewnątrz jest niska temperatura powietrza świetnie chroni przed zimnem, a w lato ma za zadanie osłonić głowę przed intensywnym promieniowaniem. Wielu producentów odzieży sportowej posiada w swojej ofercie wiele produktów tego rodzaju. Bardzo popularne są np. czapki Adidas, które ze względu na wysoką jakość wykonania szybko znajdują nabywców. 

Rodzaje czapek

Ze względu na przeznaczenie można wyróżnić kilka typów czapek. Każda z nich sprawdzi się w innych warunkach. Najpopularniejszymi produktami na rynku są:

  • czapki zimowe wykonane z akrylu, bawełny lub wełny,
  • czapki z pomponem,
  • czapki z daszkiem, 
  • czapki „rybczaki”, 
  • czapki do biegania.

Warto zauważyć, że czapka Adidas przeznaczona do codziennego joggingu choć przypomina klasyczną czapkę z daszkiem to różni się od niej materiałem z którego została wykonana. Cechą charakterystyczną są także odblaskowe elementy, dzięki którym biegacz jest lepiej widoczny po zmroku. W ostatnim czasie coraz popularniejsze są także „rybaczki”, które często nazywane są po angielsku „bucket hat”. Często dobierane są zwłaszcza do codziennych stylizacji w okresie letnim i tworzą ciekawe zestawienie z innymi ubraniami. 

Kto powinien nosić czapki? 

Czapki obecnie to nie tylko praktyczny dodatek ale także świetne dopełnienie stylizacji. Dobrze dobrana czapka może ożywić wygląd i sprawić, że codzienny ubiór będzie o wiele lepiej postrzegany przez innych. Czapka Adidas (zobacz taką) przeznaczona jest zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Osoby aktywnie fizyczne bardzo szybko zauważą jej atuty i nie będą chciały się z nią rozstać.