Jak zrobić świece sojowe? Poradnik dla początkujących

Świece sojowe stają się coraz popularniejsze. Chętnie zastępujemy nimi parafinowe odpowiedniki i cieszymy się ich niesamowitymi zapachami. Nie da się ukryć, że świece sojowe spalają się bez dymu, a co więcej, są one całkowicie ekologiczne. Ciekawostką jest fakt, że takie świece są również jedną z najpiękniejszych dekoracji naszych wnętrz i możemy wykonać je samodzielnie w domu. Wobec tego, jak zrobić świece sojowe?

Jak zrobić świece sojowe? To będzie Ci potrzebne!

Wiele osób może zastanawiać się jak zrobić świece sojowe? Okazuje się jednak, że nie będzie to zbyt trudne, choć trzeba wykazać się odrobiną cierpliwości. Przede wszystkim, do wykonania świec sojowych będą nam potrzebne następujące produkty:

  • wosk sojowy;
  • ulubiony olejek eteryczny – opcjonalnie, jeśli chcemy, by świece sojowe DIY wydzielały przyjemny aromat;
  • bawełniany knot;
  • waga kuchenna – dla zachowania odpowiednich proporcji;
  • garnek z gorącą wodą – konieczny do kąpieli wodnej;
  • szpatułka do mieszania;
  • szklany słoik odporny na wysokie temperatury lub inna forma do wykonywania świec.

Po skompletowaniu niezbędnych gadżetów możemy przystąpić do wykonywania własnych i aromatycznych świec sojowych!

robienie świec sojowych

Jak zrobić świece sojowe? Instrukcja krok po kroku!

Okazuje się, że fakt tego jak zrobić świece sojowe nie jest zbyt skomplikowany. W pierwszej kolejności zaaranżujmy blat roboczy i odmierzmy odpowiednią ilość. W międzyczasie warto przygotować wrzącą wodę i wstawić do niej zlewkę z woskiem. Ma on dość niską temperaturę topnienia, jednak pamiętajmy, by od czasu do czasu go zamieszać. W tym momencie możemy umieścić knot bezpośrednio w słoiczku lub w innej formie i przymocować go do dna. Następnie przelewamy wosk i dodajemy kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Wosk sojowy zastygnie w około minutę i świece będą gotowe. Jak więc widać, na pytanie: jak zrobić świece sojowe, odpowiedź jest wyjątkowo prosta!