Jaka powinna być idealna hulajnoga na skatepark?

Hulajnoga to jednoślad, który zdobywa sobie coraz to większą popularność. Nie da się bowiem ukryć, że coraz więcej młodych ludzi stara się doskonalić technikę jazdy na hulajnodze w ogólnodostępnych skateparkach. To właśnie są miejsca, w których można ćwiczyć różnorodne akrobacje na hulajnogach, a także uczyć się bardziej wyczynowej jazdy. Jednak hulajnoga parkowa to wyjątkowy rodzaj jednośladu, który musi być odpowiednio dobrany. Jak więc można to zrobić?

Hulajnoga na skatepark- jaką powinna mieć amortyzację?

hulajnoga na skatepark

Hulajnoga na skatepark to rodzaj jednośladu, który znacznie różni się od tradycyjnych modeli. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by miała odpowiednią amortyzację. Jej gwarancją są odpowiednio dobrane kółka. Hulajnoga parkowa powinna posiadać kółka wykonane z niezwykle elastycznej i jednocześnie mocnej gumy kauczukowej. To właśnie one odpowiadają za to, by każdy skok i każde lądowanie było maksymalnie bezpieczne i komfortowe. Warto jednak pamiętać, że hulajnoga wyczynowa parkowa będzie poddawana ogromnym obciążeniom i wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Wobec tego przydać się może kilka zapasowych egzemplarzy, by móc je wymieniać regularnie.

Hulajnogi parkowe i ich deck

Hulajnogi parkowe to sprzęty przeznaczone głównie do jazdy wyczynowej. Wobec tego takie jednoślady muszą być wyposażone w odpowiedni deck. Hulajnoga parkowa powinna posiadać znacznie szerszy deck niż tradycyjne modele. Dzięki temu hulajnoga na skatepark pozwoli na to, by zachować o wiele lepszą równowagę, a tym samym znacznie poprawi komfort jazdy. Warto także zwrócić uwagę na to, by na deck została naklejona dodatkowa powłoka antypoślizgowa. Zapewni ona jeszcze większą stabilność, a także odpowiednią przyczepność podeszwy butów. Z pewnością pomoże to wykonywać kolejne akrobacje.