Jakie baleriny wybrać?

Kobiety kochają balerinki, toteż producenci obuwia chętnie spełniają ich oczekiwania, nasycając rynek tego rodzaju produktami w dużych ilościach oraz w szerokim wyborze. To jednak może rodzić problemy w postaci niemożności zdecydowania się na konkretny model.

Skórzane najlepsze

Jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto postawić na baleriny ze skóry. Choć najtańsze balerinki kosztują bardzo mało, skórzane zaś są znacznie droższe, na pewno warto zainwestować w kosztowniejsze baleriny damskie skórzane, gdyż będą one służyć jeszcze wtedy, gdy tańsze buty dawno by się zniszczyły. Poza tym komfortu noszenia skórzanych butów nie da się przecenić. Są one odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, a także zapewniają stopom przewiew, więc nie ma problemu w postaci ich przegrzewania i nadmiernego pocenia.

Nie tylko płaskie

Szukając dla siebie balerinek, można zauważyć, że nie wszystkie buty tego rodzaju są całkiem płaskie, choć zwykle tak przyjęło się uważać. Balerinki na grubszej podeszwie, koturnie czy nawet niewielkim obcasie (np. typu kaczuszka) są czasem jeszcze wygodniejsze. Nie dla wszystkich osób bowiem całkiem płaskie podeszwy są w pełni komfortowe. Poza tym warto pamiętać, że twarda podeszwa zapewnia więcej komfortu niż bardzo miękka, na przykład tekstylna – takie baleriny najlepiej nadają się do noszenia jako obuwie wewnętrzne, gdyż chodzenie w nich po twardym podłożu może nie być przyjemne.