Jakie buty trekkingowe wybrać?

Wyjazd w góry to nie tylko okazja do zwiedzenia górskiego miasteczka czy też podziwiania ładnych widoków ze specjalnie przeznaczonego do tego punktu widokowego w centrum miasta. Górskie tereny to przede wszystkim możliwość przecierania górskich szlaków i tym samym zdobywania górskich szczytów. Żeby jednak móc to rzeczywiście zrobić wygodnie oraz przede wszystkim bezpiecznie, warto zaopatrzyć się w odpowiednie buty trekkingowe. Jakie są ich walory i czy warto wydać na nie trochę więcej pieniędzy?

Buty trekkingowe

Wybierając się na dłuższy spacer, możemy po drodze trafić na różnego rodzaju utrudnienia w postaci gałęzi, nierówności, kamieni, wybrzuszeń terenu oraz innych powierzchni, które nie do końca są dla nas bezpieczne. Jeśli jeszcze dodamy do tego obfite opady, śnieżycę oraz tworzące się w ten sposób błoto, to można śmiało rzec, że nie są to najdogodniejsze warunki do wypraw w terenie.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione warunki, warto zaopatrzyć się w specjalne obuwie, które ochroni naszą kostkę oraz stopę przed zwichnięciem, a co gorsza skręceniem, zapewniając stabilizację oraz ochronę (np. buty trekkingowe the north face).

Buty trekkingowe the north face

Na rynku mamy ogromny wybór, jeżeli chodzi o buty do wypraw górskich. Jak jednak wiadomo, buty butom nierówne. Żeby one bowiem mogły faktycznie spełniać warunki, na których nam w głównej mierze zależy, muszą być one odpowiedniej jakości, co zapewni ich trwałość, wytrzymałość, nieprzemakalność, ale również odpowiednią cyrkulację powietrza.

Bardzo dobrym przykładem takiego obuwia mogą być buty the north face: https://www.polarsport.pl/buty-the-north-face. Ich podeszwa zapewnia odpowiednią przyczepność do podłoża, dzięki czemu nie musimy bać się poślizgnięcia oraz upadku. Dodatkowo, jeżeli w trasie zastanie nas obfity deszcz, mamy pewność , że buty te nam nie przemokną, ani nie zniszczą się, co nierzadko zdarza się po dużym przemoczeniu. Ponadto, wysokiej jakości materiał, z którego zostały wykonane, zapewnia nam komfort noszenia oraz daje pewność, że nie jest to zakup jedynie na jeden wyjazd czy też nawet jeden sezon.

Jak widzimy, wędrówki piesze, mimo że są niezwykle relaksujące oraz dostarczają nam ogrom satysfakcji, muszą być odpowiednio zaplanowane oraz przemyślane. Warto w tych planach uwzględnić również specjalnie do tego przeznaczone obuwie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasz spędzany aktywnie czas jest nie tylko zdrowy i dostarczający ogrom endorfin, ale przede wszystkim bezpieczny dla życia i nienarażający nas na kontuzje organizmu.