Kilka sposobów na antyramę do domu

Antyrama to bardzo niepozorny element wystroju. Jeżeli jednak się ją odpowiednio zaaranżuje, zwykła antyrama może posłużyć do przygotowania ozdoby jedynej w swoim rodzaju. Autorskie kompozycje wkładane do antyramy, będą pięknie zdobić wnętrze i dodawać mu naprawdę personalnego charakteru.

Kompozycja z ziół i kwiatów w antyramie


Pierwszy ze sposobów na wykorzystanie antyramy (np. takiej) to stworzenie w niej kompozycji z suszonych ziół i kwiatów oraz liści. Takie zielniki są teraz bardzo popularne, bo generalnie jest moda na wykorzystywanie elementów botanicznych do dekorowania wnętrz. Wiosną i latem warto zatem zbierać piękne kwiaty i je suszyć, a następnie tworzyć z nich kolorowe układanki na brystol. Papier wystarczy wyciąć na rozmiar antyramy, a po przyklejeniu suszonych kwiatów, obraz umieścić w środku.

Mapa marzeń w antyramie


Drugi sposób to stworzenie tak zwanej osobistej mapy marzeń. To kolaż ze zdjęć, z własnych rysunków oraz innych tego typu elementów, który można stworzyć samodzielnie lub na przykład na psychoterapii czy w grupie rozwojowej. Mapa marzeń to technika o szeroko wykorzystywane do pracy w rozwoju osobistym. Stworzenie mapy marzeń i zawieszenie jej w domu, przypomina człowiekowi o jego ważnych celach i marzeniach. Taka niebanalna ozdoba na ścianie z pewnością nie powtórzy się w żadnym innym domu. Mapę marzeń można zawiesić na przykład jako dekoracje do domowego biura lub w firmie. Może być ona pewnym drogowskazem w rozwoju osobistym, ale też po prostu doskonałą ozdobą ścienną.