Kilka wskazówek jak nosić złote wisiorki

Złote wisiorki ma w swojej kolekcji z pewnością każda kobieta. W ostatnim czasie modne są zwłaszcza celebrytki, czyli łańcuszki ze złotymi przywieszkami rozpropagowane przez gwiazdy estrady i popularnych programów telewizyjnych. Biżuteria tego typu jest niezwykle uniwersalna i sprawdzi się na każdą okazję, jednak warto wiedzieć jaki wisiorek wybrać i do czego go nosić.

Co wybrać – złote zawieszki czy srebrne wisiorki?

Wojna pomiędzy miłośniczkami złota i srebra trwa od wielu lat. Nie ma co się jednak oszukiwać – to złoto jest o wiele bardziej szlachetne niż srebro. Srebro, zwłaszcza jeżeli jest przechowywane w niewłaściwych warunkach, to bardzo szybko może znacznie stracić na swoim wyglądzie. Jeżeli komuś zależy na trwałej biżuterii, to zdecydowanie powinien sięgnąć po złote przywieszki. Przecież zawsze można wybrać białe złoto, które kolorem nieco przypomina srebro.

Ilość też ma znaczenie

Należy pamiętać o tym, że złoto jest bardzo charakterystyczne. Złota przywieszka przyciąga uwagę. Nie należy zatem przesadzać z ilością biżuterii. Lepiej jest zdecydować się na jedną, wyrazistą złotą zawieszkę niż na kilka łańcuszków naraz. Co za dużo, to nie zdrowo. Ta zasada sprawdzi się nie tylko w kulinariach, lecz także i w modzie. Jeżeli jakaś pani będzie chciała olśnić towarzystwo zbyt dużą ilością założonej biżuterii, to prawdopodobnie osiągnie efekt przeciwny. Świecąc się jak choinka, nigdy nie wygląda się zbyt dobrze, chyba że akurat ktoś wybiera się na karnawałowy bal przebierańców.