Korzyści zdrowotne płynące z ziela owsa: jak może pomóc Ci lepiej spać w nocy

owies

Owies jest pełnowartościowym zbożem bogatym w witaminy, minerały, błonnik pokarmowy i inne składniki odżywcze. Zawiera również roślinne związki chemiczne zwane flawonoidami i oligosacharydami, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Jak się okazuje, wyciągi z owsa mogą również pomóc Ci lepiej spać w nocy. W tym artykule wyjaśniono, w jaki sposób ekstrakty z owsa mogą pomóc w poprawie cyklu snu, jakie korzyści można uzyskać dzięki przyjmowaniu tych suplementów oraz jak je przyjmować, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Owies: sprawdzony środek nasenny

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na poprawę jakości swojego snu, to suplementy diety zawierające zioła owsa mogą być tym, czego szukasz. Owies jest bardzo pożywnym produktem spożywczym, który ma wiele zalet zdrowotnych, w tym może pomóc w poprawie cyklu snu. Badania sugerują, że pewne witaminy, minerały i związki roślinne występujące w owsie mają zdolność do promowania spokojnego snu. Co więcej, spożywanie owsa na krótko przed snem może zwiększyć długość i jakość snu, potencjalnie zmniejszając ryzyko bezsenności.

Jakie są korzyści ze spożywania ziela owsa?

  • Zwiększa produkcję melatoniny – hormonu wywołującego sen
  • Pomaga zapobiegać zaburzeniom snu
  • Zwiększa energię
  • Poprawia funkcjonowanie mózgu
  • Poprawia system odpornościowy
  • Zapobiega chorobom serca
  • Zwiększa wytrzymałość
  • Pobudza metabolizm

Oto najważniejsze korzyści płynące ze spożywania owsa przed snem. Oprócz poprawy jakości snu, owies ma również inne korzyści zdrowotne, takie jak zapobieganie zaburzeniom snu, zwiększanie energii i usprawnianie funkcjonowania mózgu, zapobieganie chorobom serca, zwiększanie wytrzymałości organizmu, a nawet zmniejszanie ryzyka otyłości. Więcej o leczniczych właściwościach owsa tutaj.

Czy powinieneś przyjmować wyciąg z owsa, by lepiej spać?

Tak! Owies jest zdrowym, bogatym w składniki odżywcze pożywieniem, które może pomóc poprawić jakość snu. Jednak konkretne preparaty zawierające wyciąg z owsa mogą być bardziej skuteczne niż samo spożywanie owsa. Zanim jednak rozważysz przyjmowanie suplementów zawierających wyciąg z owsa, upewnij się, że stosujesz zdrową, zrównoważoną dietę bogatą w pełne ziarna, a także inne kluczowe minerały i witaminy. Codzienne spożywanie tych produktów przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, ale może nie mieć konkretnego, bezpośredniego wpływu na cykl snu. Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości produktów pełnoziarnistych, Twój organizm może nie być w stanie w pełni wykorzystać korzyści płynących ze spożywania ziół owsa, takich jak poprawa snu. Chociaż spożywanie owsa jest doskonałym sposobem na dostarczenie niektórych składników odżywczych do diety, przyjmowanie suplementów zawierających wyciąg z owsa może być bardziej skutecznym sposobem na uzyskanie korzyści płynących ze spożywania ziela owsa, które sprzyjają zasypianiu.

Jak przyjmować zioła owsa na sen?

Możesz spożywać ekstrakty z ziela owsa w formie suplementu lub jako zdrową alternatywę dla owsianki. Wybór należy do Ciebie! Możesz spożywać ekstrakty z ziół owsa w formie suplementu lub jako zdrową alternatywę dla płatków owsianych. Wybór należy do Ciebie! Jeśli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, możesz rozważyć dodanie ziół owsa do porannych płatków śniadaniowych, smoothie lub owsianki, albo jako samodzielną przekąskę. Spożywanie ekstraktów z ziela owsa na sen jest świetną opcją, ale należy pamiętać, że jest to suplement, a nie zamiennik zdrowej diety. Samo spożywanie wyciągu z ziela owsa nie oznacza, że organizm otrzyma wszystkie składniki odżywcze wspomagające sen, których potrzebuje do optymalnego funkcjonowania. Spożywanie zbilansowanej diety bogatej w pełne ziarna oraz kluczowe witaminy i minerały przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, ale może nie mieć konkretnego, bezpośredniego wpływu na cykl snu. Jeśli więc nie spożywasz wystarczającej ilości produktów pełnoziarnistych, Twój organizm może nie być w stanie w pełni wykorzystać korzyści płynących ze spożywania ziół owsa, takich jak poprawa snu.