Na co zwrócić uwagę wybierając buty online?

Porządne buty potrafią naprawdę sporo kosztować, dlatego też warto zwrócić uwagę nawet na najmniej znaczące elementy. Przy źle dobranym obuwiu niestety bardzo szybko pojawią się problemy z dolegliwościami stóp.

O czym należy pamiętać?

sklep internetowy z butami

W dobrze dobranych butach bez żadnego większego problemu powinno się swobodnie ruszać palcami. Tylko w ten sposób stopy będą mieć zapewnione odpowiednie krążenie. Jeżeli chodzi o przerwę pomiędzy czubkiem obuwia a palcami, to powinna ona wynosić około 5 mm. Przy takim dystansie komfort użytkowania butów będzie bardzo wysoki i co najważniejsze stopy nie będą się szybko pocić. Przy źle dobranych butach bardzo szybko pojawi się płaskostopie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby przy wyborze nowego obuwia zwrócić szczególną uwagę na wyprofilowanie wkładki w bucie. Dobra wkładka powinna być miękka i dobrze musi amortyzować nacisk na podłoże. Buty online należy dobierać do kształtu stopy. Wybierając odpowiednie obuwie w dużym stopniu można skorygować wszelkie nieprawidłowości. Unikać należy zbyt wąskich butów, które uciskają stopę.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Dla wielu osób najtrudniejszym zadaniem jest wybranie odpowiedniego rozmiaru obuwia. Jest to spore wyzwanie zwłaszcza jak dokonuje się zakupu online, gdzie nie ma możliwości przymierzenia butów. Dobrym pomysłem jest obrysowanie swojej stopy na kartce papieru, dzięki czemu będzie można ją dokładnie zmierzyć. Pomiaru należy dokonać w skrajnych punktach, czyli od dużego palca do końca pięty. Dzięki takiemu pomiarowi można uzyskać rozmiar idealnej wkładki. Jak wspomniano powyżej do otrzymanego wyniku należy dodać 0,5 mm.

Na jaki materiał postawić?

Aby wybrać porządne buty online warto postawić także na odpowiedni materiał. W dzisiejszych czasach producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej buty wykonane z naturalnych tworzyw (skóra, zamsz) albo modele syntetyczne. Nowością na rynku jest ekoskóra, która z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność. Najlepszymi parametrami wizualnymi i użytkowymi może pochwalić się oczywiście naturalna skóra. Godny uwagi jest również zamsz, ale niestety jest on znacznie trudniejszy w utrzymaniu czystości. Buty wykonane z syntetyków niestety bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Zakupienie porządnych butów online to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby z butami odpowiednio się obchodzić i co najważniejsze należy je systematycznie pielęgnować. Bez odpowiedniej konserwacji nawet najlepsze i najdroższe buty szybko stracą swój urok i swoje drogocenne właściwości.