Poznaj najpopularniejsze rodzaje kozaków damskich skórzanych

Kozaki damskie skórzane z Zapato od lat królują na polskich ulicach. Są zwykle droższe niż obuwie zimowe wykonane z innych materiałów, a mimo to cieszą się bardzo dużą popularnością. Warto przyjrzeć się tym ich modelom, które są wybierane najczęściej.

Szpilki i koturny


Kozaki skórzane na szpilkach są często określane mianem kwintesencji kobiecości i trudno nie zgodzić się z tym, że pochwały od ich adresem nie są wcale wypowiadane na wyrost. Pasują nie tylko do spodni, ale również do sukienek i spódnic. Są też nieocenione podczas formalnych spotkań. Wyszczuplają i optycznie wydłużają nogi, a ich jedyną wadą wydaje się być niewystarczająca stabilność. Kozaki na szpilkach to ten typ obuwia, w którym trzeba umieć chodzić, aby wyglądać naprawdę dobrze.

Nic więc dziwnego, że wiele pań rezygnuje ze szpilek skłaniając się ku kozakom damskim skórzanym na koturnach. Również im nie można odmówić elegancji, trudno też o modele bardziej uniwersalne. W przeciwieństwie do butów na szpilach, są stabilne. Nie trzeba więc obawiać się, że wyjście w nich na śnieg skończy się kontuzją

Skórzane muszkieterki


Zwolenniczki kozaków skórzanych w stylu retro często zwracają się ku tak zwanym muszkieterkom. Nie może być jednak inaczej. Są to buty, które podkreślają kształt łydek i często eliminują niedoskonałości związane z wyglądem nóg. Kobieta, która je nosi, sprawia wrażenie wyższej. Muszkieterki są cenione także dlatego, że ich obcas, choć wysoki, ma szerokość przeciwdziałającą kontuzjom.