Rower trekkingowy – dla kogo to dobry wybór?

Początek wiosny zawsze wiąże się z rozpoczęciem sezonu rowerowego. To czas, na który z niecierpliwością czeka każdy miłośnik rowerowych wycieczek za miasto. Ważne jest jednak, aby do takiej wyprawy odpowiednio dopasować model roweru. Świetnym wyborem będzie na pewno rower trekkingowy. Czym się charakteryzuje i dla kogo to dobry wybór?

Dla kogo rower trekkingowy?

Rower trekkingowy to idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika dłuższych wycieczek poza miasto. To, co wyróżnia ten model, to z pewnością fakt, że znakomicie radzi sobie zarówno na asfaltowej drodze, jak i na nierównych, leśnych nawierzchniach. Wszystko dzięki specyficznej konstrukcji. Mowa tu zwłaszcza o błotnikach i bagażniku, dużych kołach, bieżnikowanych oponach, a także o ergonomicznej kierownicy i solidnej ramie. Co ważne, rower trekkingowy pozwala na bezproblemowe zabranie ze sobą większego bagażu. Na taki model z pewnością postawić powinny te osoby, dla których niezwykle ważny jest odpowiedni komfort jazdy po trudniejszym, nierównym terenie. Jazda na takim rowerze wymaga bowiem wyprostowanej pozycji, co mniej obciąża plecy.

rower trekkingowy

Czym różni się rower trekkingowy od crossowego?

Nierzadko usłyszeć można pytanie, czy w przypadku dłuższej wycieczki za miasto sprawdzi się także rower crossowy. Oczywiście tak, jednak jest kilka elementów, które różnią ten model od roweru trekkingowego. Przede wszystkim model trekkingowy znacznie lepiej radzi sobie w trudniejszych warunkach. Rower crossowy przeznaczony jest raczej do jazdy po ubitych ścieżkach. Dlatego często określa się go jako model pośredni między rowerem miejskim a trekkingowym.

Jaki rower trekkingowy wybrać?

Jak można się domyślić, dziś na rynku dostępne są różne modele rowerów trekkingowych. Wybór powinien paść na taki, który cechuje się wytrzymałością, niezawodnością i wysokim komfortem jazdy. Dlatego warto stawiać na renomowanych producentów i sprawdzone sklepy rowerowe. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony jednoślad zapewni bezpieczną i przyjemną podróż.