Skarpetki złuszczające na pięty – w jaki sposób stosować?

Wiele osób poszukuje skutecznego sposobu pielęgnacji skóry, w tym stóp. Wszystko dlatego, iż jest ona w szczególności narażona na zrogowacenie, jak również nadmierne złuszczanie. Wszystko dlatego, że stopy muszą mieć stosunkowo twardą skórę, co szczególnie objawia się na piętach i śródstopiu, czy strategicznych punktach, odpowiedzialnych za podtrzymywanie ciężaru ciała. Jak, w łatwy i stosunkowo tani sposób można poradzić sobie z problemem mało estetycznych stóp?

Skarpetki złuszczające do stóp – kiedy warto zastosować?

W szczególności w okresie letnim warto zadbać o swoje stopy z dwóch powodów. Po pierwsze wysoka temperatura przyśpiesza proces utraty wody z organizmu, co może wpłynąć na wysuszenie skóry i jej szybsze zrogowacenie. Po drugie to okres, w którym często chodzi się w obuwiu bez skarpetek, bardzo przewiewnym, a czasem nawet bez niego. Chociażby na plaży. Chociaż mówi się o tym niewiele, brzydki wygląd stóp dla wielu osób jest powodem do zawstydzenia, a nawet kompleksów. Jednak, w bardzo łatwy sposób można przywrócić im ładny wygląd. Pomogą w tym skarpetki złuszczające.

Skarpetki złuszczające – co to takiego?

Przede wszystkim to produkt do domowego użytku, który może stanowić alternatywę dla tradycyjnego peelingu, czy stosowania pumeksu lub tarka do stóp. Specjalna skarpeta jest wypełniona środkiem chemicznym, którego zadaniem jest zmiękczenie skóry, po czym następuje proces jej złuszczania i może trwać nawet kilka dni. Najczęściej wśród środków, które stosuje się do uzyskania zamierzonego efektu, producenci wykorzystują:

  • kwas glikolowy
  • kwas salicylowy,
  • kwas mlekowy
  • kwas cytrynowy

Zadaniem tych składników jest penetracja skóry oraz jej rozkład pod którą znajduje się miększa i świeża warstwa skóry. 

Skarpetki złuszczające – dla kogo?

Maska do stóp to produkt, z którego może skorzystać praktycznie każda osoba. Należy jednak mieć na uwadze, iż jest on dedykowany zrogowaciałej skórze, w szczególności, jeśli jej warstwa jest stosunkowo gruba. Wszystko dlatego, że wykorzystanie tego produktu na miękkiej, delikatnej skórze może prowadzić wyłącznie do jej podrażnienia. Oczywiście, wcześniejsze użycie maseczki nie wymaga konsultacji ze specjalistom.

Jeśli ktoś chce kupić skarpetki złuszczające na pięty, może znaleźć je w praktycznie każdej drogerii. To produkt ogólnodostępny. Warto jednak mieć na uwadze zarówno wskazania, jak też sposób ich użycia, który został podany na opakowaniu. Należy także przestrzegać podanego przez producenta czasu, jaki należy trzymać skarpety na stopach.