Szczotki do modelowania włosów – różne rodzaje

Modelowanie włosów może się wydawać trudną sprawą, szczególnie dla tych, którzy nie mają z tym większego doświadczenia. Należy jednak wiedzieć, że wymodelowana fryzura wygląda znacznie lepiej, niż tradycyjnie wyprostowane czy zakręcone na lokówce włosy. Wygląda profesjonalnie, klasycznie i elegancko. Dodatkowo, przy odpowiednich kosmetykach i sprzęcie do modelowania jesteśmy w stanie taki efekt uzyskać sami w domu. Jak to zrobić?

Szczotki do modelowania włosów – jakie wybrać?

Wybór szczotki do modelowania powinniśmy zacząć od ustalenia, jaki mamy typ włosów. Dlaczego? Ponieważ różne typy włosów mają inne preferencje. Żeby modelowało się łatwo, szybko i przyjemnie należy mieć szczotkę, która będzie się nadawała do naszych włosów – wtedy praca będzie łatwa, szybka, niewymagająca i przyjemna.

Włosy kręcone często stylizuje się żelem czy innymi olejami i rozczesujemy je tylko na mokro. Warto mieć wtedy małą okrągła szczotkę, którą wywiniemy wszystkie kosmyki w odpowiednią stronę – najlepiej od zewnątrz do twarzy. Natomiast przy włosach prostych możemy się zdecydować na szczotkę z włosiem dzika, które nabłyszcza i wygładza włosy. Do prosty włosów sprawdzi się też oczywiście duża okrągła szczotka, którą pięknie wywiniemy końcówki do środka – będą wtedy okalać twarz – lub wywiniemy je na zewnątrz, co da look w stylu lat 80.

Modelowanie z pomocą suszarki czy elektryczne szczotki?

Obie opcje są dobre. Dla bardzo gęstych włosów poleca się jednak elektryczne szczotki modelujące, które bez problemu dostaną się do każdej warstwy włosów. Te szczotki są podgrzewane, jednak nie do tak wysokich temperatur jak lokówki czy prostownice. Dają one efekt wygładzenia i nabłyszczenia włosów, który zostanie z nami na cały dzień, bez potrzeby utrwalania tego efektu pianką czy mocnym lakierem do włosów.