Wyjątkowe buty

W szafie każdej z nas powinna znaleźć się przynajmniej jedna para wyjątkowych butów. Czy to złote baleriny, czy sznurowane czerwone trzewiki, a może srebrne botki – każda z nas ma swoją wymarzoną parę, ale często boimy się, że nie będziemy miały okazji, żeby ją ubrać. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że przy odpowiednim doborze stylizacji, nasze wyjątkowe buty możemy nosić nawet na co dzień!

Buty jako element stylizacji

Choć pierwszą rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę, kupując buty jest to, czy są wygodne i zapewniają dostateczne podparcie dla naszych stóp, nie można nie przecenić ich wpływu na charakter całości stylizacji. Kiedy obecnie moda dopuszcza noszenie większości jeszcze niedawno formalnych i nieformalnych strojów na praktycznie każdą okazję, to właśnie buty mogą dodać albo odjąć elegancji albo pomóc zdefiniować, na jaką okazję przygotowaliśmy konkretną stylizację. Choć zazwyczaj wybieramy standardowe buty czarne lub brązowe, z myślą, że będą pasowały do wszystkich naszych ubrań, w rzeczywistości warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i kupić tą ekstrawagancką parę butów, która od razu wpadła nam w oko. Buty, podobnie jak torebki, kapelusze, szaliki czy biżuteria to dodatki, które umiejętnie dobrane pozwalają nam stworzyć wyjątkowe, wyróżniające się stylizacje, nawet z użyciem codziennych, basicowych ubrań.

Na co dzień i od święta

Ekstrawaganckie buty są idealnym wyborem, kiedy w grę wchodzi jakaś specjalna okazja. Użyjmy jako przykładu pięknej pary złotych balerin. Nie tylko podkreślą ekskluzywny charakter każdej kreacji wieczorowej – złoty pasuje do wszystkich kolorów, szczególnie do czystych, intensywnych barw kamieni szlachetnych – doskonale sprawdzą się również, w połączeniu ze złotą biżuterią, jako uświetnienie stroju panny młodej. Złote buty podkreślą jeszcze całą wystawną oprawę takiej okazji, jak wesele, chrzciny, wieczór panieński, impreza sylwestrowa albo karnawałowa. Jednak nie bójmy się – złote baleriny (https://zapato.com.pl/zlote-baleriny) mogą być również intrygującym dopełnieniem stroju na co dzień. Jeśli włożymy je do jeansów i zwykłego podkoszulka, będziemy mogły nie tylko załatwić wszystkie zwyczajne sprawy, ale również bez konieczności zmiany stroju pójść na spotkanie z przyjaciółmi, na którym chciałybyśmy czuć się bardziej wyjątkowo. Niezwykłe buciki przekształcają prostą dzianinową sukienkę w niezobowiązujący strój na randkę, i są w stanie uszlachetnić nawet bardzo teraz popularne spodnie dresowe. Wykorzystanie złotych balerinek do codziennych strojów jest świetnym przykładem tego, jak możemy bez wysiłku bawić się modą.