Z jakiego materiału wybrać dobre rajstopy?

Aby wybrać wysokiej jakości rajstopy należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale również na jakość wykonania. Tylko wysokiej jakości materiały są gwarancją, że rajstopy nie rozerwą się po pierwszym założeniu. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych kobiet, które chcą dowiedzieć się, które materiały wykorzystywane są do produkcji rajstop.

Z jakich materiałów najczęściej produkuje się rajstopy?

Większość producentów w pierwszej kolejności stawia na poliamid. Nowoczesne włókna poliamidowe mogą pochwalić się dużą odpornością na rozerwanie i przypadkowe przetarcia. Poliamidowe dodatki bardzo często dodawane są do popularnych rajstop wzorzystych. Wynika to oczywiście z tego, że wówczas możliwe będzie rozciągnięcie wzorów i perfekcyjne dopasowanie ich do ciała. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa również elastan. Jest to kolejne włókno syntetyczne, które może pochwalić się doskonałymi parametrami użytkowymi. Elastan nie tylko gwarantuje utrzymanie perfekcyjnej formy, ale co najważniejsze chroni rajstopy przed odkształceniem. W dużej mierze to właśnie dzięki dodatkowi elastanu można liczyć na idealne dopasowanie do sylwetki.

Włókna syntetyczne warte uwagi

Kobiety, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę powinny postawić na poliester. Jest to bardzo popularne włókno syntetyczne, które w branży odzieżowej odgrywa bardzo ważną rolę. Nawet niewielki dodatek do rajstop znacząco zwiększa ich wytrzymałość na rozciąganie i zmiany temperatury. Niewielkie domieszki poliestrowe spotkać można w bawełnianych i wełnianych rajstopach zimowych. Doskonałą alternatywą dla wspomnianej wełny jest także akryl. Rajstopy wykonane z tego rewelacyjnego materiału doskonale sprawdzą się w sezonie zimowym. Ciepłe i niemechacące rajstopy błyskawicznie schną. Jako dodatek wielu producentów stawia również na lycrę. Ten niewielki dodatek można spotkać przede wszystkim w rajstopach przeciwżylakowych.

Jakie materiały naturalne wybrać?

Rajstopy mogą być wykonane nie tylko ze sztucznych, ale również i naturalnych materiałów. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście bawełniane rajstopy, które doskonale sprawdzą się w chłodniejsze dni. Bawełnę bez problemu można połączyć z powyżej opisanym poliamidem, lycrą albo elastanem. Miękkie rajstopy bawełniane doskonale chłoną wilgoć i co najważniejsze pozwalają skórze swobodnie oddychać. Przed niskimi temperaturami i wiatrem doskonale chroni także wełna. Dużym atutem naturalnych materiałów jest to, że są one bardzo przyjazne dla skóry.