Z miłości do komiksów – jak kolekcjonować przedmioty związane z mangą?

Manga to jeden z najpopularniejszych gatunków komiksów, który cieszy się ogromną popularnością wśród licznych czytelników. Niepowtarzalny styl rysowania oraz emocjonująca fabuła wielu książek sprawiły, że japońskie ryciny zyskały wielbicieli na całym świecie. Dzięki temu na rynku coraz częściej można spotkać przedmioty związane z mangą. Co powinno znaleźć się w zdobyczach prawdziwego kolekcjonera? Na jakie gadżety i dodatki warto się zdecydować?

Książkowa biblioteka 

Prawdziwy fan mangi powinien zacząć swą przygodę z kolekcjonowaniem od podstawowych elementów związanych z tym hobby. Jest to nic innego jak zbieranie japońskich komiksów i ozdabianie nimi domowych półek. Warto zdecydować się na popularne tytuły, wśród których można wyróżnić serię „Projekt cosplay”, „Death note” oraz „Haikyu!”. To jedne z bestsellerowych mang znanych przez wszystkich czytelników. Szczególną uwagę można również zwrócić na propozycje od wydawnictw takich jak Waneko, J.P. Fantastica czy Studio JG. To renomowane marki specjalizujące się w publikacji japońskich komiksów na polskim rynku. Dzięki temu ich książki są ogólnodostępne np. w sklepie pixel-shop.pl.

Dekoracja pokoju 

Zbiory biblioteczne to tylko początek do urozmaicenia wyglądu swojego wnętrza i jednocześnie ozdobienia go gadżetami kolekcjonerskimi. Aby cieszyć się niepowtarzalną i oryginalną aranżacją pokoju warto przekonać się do zakupu plakatów z głównymi bohaterami ulubionych mang. To doskonała dekoracja, która zaprezentuje gościom własne pasje oraz preferencje czytelnicze. Oprócz tego ciekawym pomysłem jest także wybór akcesoriów poświęconych japońskim komiksom. Do takich przedmiotów można zaliczyć kubki, notatniki oraz stylizowane zegarki. Idealny rozwiązaniem okażą się również figurki, które można postawić na biurku, komodzie czy szafce, tak aby cieszyły wzrok domowników i zachwycały gości.